För förbrännings- och utsläppsanalysatorer och läckagedetektorer, ultraljuddetektorer, bärbara köldmediedetektorer i USA och internationellt.

Förenta staternas distributörer Internationella distributörer


USA

Följande är en lista över auktoriserade Bacharach distributörer. Kontakta din närmaste distributör för mer information om de produkter de har. Om du inte kan hitta en distributör i din region eller om du har frågor om en specifik produkt / applikation, vänligen kontakta vårt kundsupportteam direkt via e-post hjälp minbacharach.com

Detaljhandelsnamn web Telefon
2J Leverans www.2-jsupply.com 973-223-0811
ABCO HVAC Supply + Solutions abcohvacr.com 718-937-9000
ACR-leverans acrsupply.com
Aiken Colon Tool Supply, Inc. aikencolon.com 877-207-1244
Aireco aireco.com 800-220-1991
Albro HVACR-leverans albrohvac.com 845-621-3200
Allied Supply Company alliedsupply.com 800-589-5690
AMAF Supply, Inc. amafsupplyinc.com 718-358-1100
Automatisk uppvärmningsutrustning autoheatri.com 800-782-9683
B&D Supply Inc. bdsupplycom.blog 508-363-4000
Baker Distributing bakerdist.com 844-289-0033
BellSimons bellsimons.com
Blackman VVS Supply Co. blackman.com 631-823-4300
Broudy Precision Inc. broudyprecision.com 610-825-7200
Capitol Group, Inc. capitolgroupinc.com 314-466-1542
Carr Supply carrsupply.com 800-229-7883
Carrier Enterprise carrierenterprise.com 800-227-7437
Century Tool & Equipment centurytool.net 866-277-0888
Charles D Jones Company cdjones.com 816-308-0033
Kust HVAC-leverans costalhvacsupply.com 281-445-3237
Cochrane Supply cochranesupply.com 800-482-4894
Cole-Parmer coleparmer.com 800-323-4340
Columbus klimatkontroll columbusclimate.com 614-299-5911
Columbus Temperature Controls Company columbustemp.com 614-294-6216
Förbränningssystem Inc. 505-344-4636
Comfort Air Distributing Inc. comfortairdistributing.com
Halvmåne delar och utrustning crescentparts.com 314-647-5891
CTC Supply / Cumberland Trading ctcsupply.com
DBM Control Distributors Inc. dbmcontrol.com 716-876-8753
Dennis Supply Company dennissupply.com 712-255-1624
Dubuque Supply Company dubuquesupply.com 800-728-7777
Duncan Supply Co Inc. duncansupply.com 800-382-5528
East New York Supply Corp. 516-292-1466
Ed's Supply Company edssupply.com
Energy Ferderation, Inc. efi.org 800-876-0660
FW Webb Company fwwebb.com
Berömda leveranser berömda-supply.com 330-475-8230
Fastenal fastenal.com 877-507-7555
Federal Corporation federalcorp.com
Ferguson ferguson.com 888-222-1785
G&O Thermal Supply gothermal.com 800-621-4997
Geary Pacific gearypacific.com 800-444-3279
Gensco gensco.com 253-620-8203
Globalt testutbud globaltestsupply.com 800-610-7664
Grainger grainger.com 800-472-4643
Gustave A Larson galarson.com 262-542-0200
H&L Värmeförsörjning, Inc. www.hlheatingsupply.com 718-859-2424
Hajoca Corp. hajoca.com
Hasco Inc. hascoak.com 907-276-6923
Uppvärmning & brännare Supply Inc. uppvärmning och brännare 718-665-0006
Hunter Liberty hunterliberty.com 678-608-0204
HVAC Distributors Inc. hvacdist.com 717-928-2118
Illco Inc. illco.com
Industrial Controls, Inc. industrialcontrolsinc.com 717-697-7555
Innovative Air Inc. innovativeairinc.com 208-331-3303
Insco Distributing Inc. insco.com 855-282-4295
Inspektörverktyg inspectortools.com 800-895-4916
Instrumart instrumart.com 800-884-4967
Interstate HVAC-kontroller interstatecontrols.com 617-782-9000
Ivy Tools ivytools.com 877-273-2311
Johnstone Supply johnstonesupply.com 503-256-3663
Johnson Supply johnsonsupply.com 713-830-2384
Jomar-distributörer jomardist.com 781-933-6614
Nyckelkyltillförsel keyrefrigeration.com
Locke Supply Company lockesupply.com 405-361-9701
Lohmiller and Company lohmillercompany.com 303-825-4328
Loy-instrument loy-instrument.com 888-743-1609
M & M-kontroller mmcontrols.net
Makdad Supply makdad.com
MAS försäljning VVS - Nassau Corp. 516-221-6030
Mass Control Center Inc. masscontrol.com
McMaster Carr mcmaster.com 330-995-5500
Mega Depot, LLC megadepot.com 800-850-9483
Meier Supply Co Inc. meiersupply.com 800-418-3216
Metropac metropac.com 508-698-3100
MI Controls Inc. micontrols.com 206-767-0140
Mingledorff's Inc. mingledorffs.com
Minvalco Inc. minvalco.com 952-920-0131
Mitchell Instrument Co Inc. mitchellinstrument.com 888-270-2690
Motion Industries motionindustries.com 800-526-9328
National Comfort Institute nationalcomfortinstitute.com 800-633-7058
Nichols Controls & Supply, Inc. nicholscontrols.com
Northern Burner Supply Co Inc. Northernburner.com 207-773-6541
O'Connor Co. Inc. oconnor-hvac.com
Oldach oldachpr.com
Parker Supply Co. parkersupply.com 323-721-2400
Patriot Supply Inc. patriot-supply.com 866-321-4822
Plimpton & Hills plimptonhills.com
Rörmokare Supply Company plumberssupplyco.com 508-985-4966
Positiv energi positiv-energy.com 800-488-4340
Progress Supply progresssupply.com
Ram Meter Inc. rammeter.com 800-446-4035
Rampart Supply Inc. rampartsupply.com
RE Michel Company remichel.com
Refricenter International refricenter.net 305-477-8880
Distributörer av kylmedelsförsörjning rsd.net 800-773-5359
Refrigeration Sales Corp. refrigerationsales.net 216-525-8200
Refrigeration Wholesale Inc. 864-574-6400
Relevanta lösningar relevantantsolutions.com 888-858-3647
RHI-leverans rhisupply.com 800-345-7911
RJ Walker rjwalker.com 800-344-8221
Säkerhet VVS & uppvärmningstillförsel secsupply.com
Skomakare Inc. shoemakerhvac.com 800-422-2676
Sid Harvey's sidharvey.com 516-745-9200
Slakey Brothers slakey.com
Smithfield VVS & Uppvärmning smithfieldsupply.com
Southern Refrigeration Corp. srcusa.com 540-342-3493
St. Louis Boiler Supply Company stlboiler.com 800-264-5377
Standard lufttillförsel standardplumbing.com
Stromquist & Company stromquist.com 800-241-9471
SWH Supply Company swhsupply.com
TF Ehrhart Company tfehrhart.com
Tempaco Inc. tempaco.com 800-868-7226
Temperaturutrustning Corp tecmungo.com
Temperatursystem Inc tsihvac.com
Utrustning tequipment.net 877-571-7901
TF Campbell Company tfcampbell.com 412-881-8006
Granitgruppen thegranitegroup.com
Habegger Corporation habeggercorp.com
Thermo Fisher Scientific termofisher.com 866-356-0354
Thomas Scientific thomassci.com 800-345-2100
Tommark Inc. tommark.com
Verktygsexperter toolexperts.com 865-882-3833
Torrco torrco.com 800-992-3682
Trane trane.com
Transcat transcat.com 800-828-1470
Tropic Supply Inc. tropicsupply.com 954-835-6010
TruTech-verktyg trutechtools.com 888-224-3437
United Refrigeration Inc. uri.com 877-313-9100
United Technology Trade Corp. uttc-usa.com 800-850-9483
ValueTesters valuetesters.com 602-795-8292
Velocity Aerospace velocityaerospace.com
VWR Avantor us.vwr.com 888-897-5463
Webb-leverans webbsupply.com
Wichita Burner Inc. wichitaburner.com 316-264-6816
Winstel Controls winstelcontrols.com 513-251-4343
Vinförsörjning winsupplyinc.com 937-294-5331
Wittichen Supply Company wittichen-supply.com 205-251-8500
Wolff Bros Supply Inc. wolffbros.com 888-659-6533
Young Supply youngsupply.com

Internationell

Följande är en lista över auktoriserade Bacharach distributörer. Kontakta din närmaste distributör för mer information om de produkter de har. Om du inte kan hitta en distributör i din region eller om du har frågor om en specifik produkt / applikation, vänligen kontakta vårt kundsupportteam direkt via e-post hjälp minbacharach.com.

Land Distributörstyp Distributör Information
Argentina Förbränning, VVS, service Automat Medicion Dr. R. Bielsa 175, (fd Morlote) C1427AZA, Buenos Aires, Argentina
Telefon: 54 11 4555 0055
e-post: aweinberg@automat.com.ar
Webb: www.automat.com.ar
Argentina, Uruguay Förbränning, VVS, service Matec Medicion SRL Av. Federico Lacroze 3020, C1426CQQ, Buenos Aires, Argentina
Telefon: (54 11) 4554-5243
e-post: sfischer@matecmedicion.com.ar
Webb: www.matecmedicion.com.ar
Australien, Nya Zeeland Allmän gas, VVS, service System Control Engineering Pty.Ltd. Byggnad 9, 621 Whitehorse RD. Mitcham, VIC 3132
Telefon: 61 03 9877 3211
e-post: scott.rimes@systemcontrol.com.au
Webb: www.systemcontrol.com.au
Brasilien Förbränning, HVAC, allmän gas, kylning Homis do Brasil Rua Visconde de Parnaiba, 3253 - São Paulo - SP - Brasilien
Telefon: + 55 11 2318-2903
e-post: sales@homis.com.br
Webb: www.homis.com.br
Kanada HVAC, kylning Kylförsörjning 8028 North Fraser Way, Burnaby, BC V5J 0E1
Telefon: 604-435-7151
Avgiftsfritt: 1-800-663-9635
Webb: rsl.com
Kanada Förbränning, HVAC, kylning ITM Instruments Inc. 20800 Industriel Boulevard, Ste-Anne-de-Bellevue, QC H9X 0A1
Telefon: 1-800-561-8187
e-post: information@ITM.com
Webb: www.itm.com
Kanada Förbränning, allmän gas, VVS, kylning, service Acklands Grainger Inc. 90 West Beaver Creek Road, Richmond Hill, Ontario L4B 1E7
Telefon: 1-866-248-8801
Webb: www.acklandsgrainger.com
Kanada Förbränning, allmän gas, VVS, kylning, service MicroWatt LifeSafety Solutions 11141 15th Street NE, Calgary, Alberta T3K0Z5
Telefon: 1-888-388-1592
e-post: microwatt.com/contact
Webb: www.microwatt.com
Kanada Förbränning, allmän gas, VVS, kylning, service Kundservice 10 West Pearce Street, enhet 4
Richmond Hill, Ontario L4B 1B6, Kanada
Telefon: 905-882-8985
Tollfritt: 800-328-5217
e-post: support@bachcan.ca
Webb: www.mybacharach.com
Kanada Förbränning, allmän gas Charles Jones Industrial Ltd. 237 Arvin Avenue
Stoney Creek, Ontario L8E 5S6, Kanada
Telefon: 1-905-664
Webb: www.charlesjones.ca
Kanada Förbränning, allmän gas International Safety Systems Inc. 355 Harry Walker Parkway North, enheter 9 och 10
Newmarket, Ontario L3Y 7B3, Kanada
Telefon: 1-877-342
Webb: www.internationalsafety.com
Kanada Förbränning Myers Controls 3 - 145 Schoolhouse Street, Coquitlam, BC, V3K 4X8
Telefon: 604-544-5094
1-877-580-7400
Webb: www.MyersControls.com
Kina HVAC, kylning Qingdao YJY Trading Co. Ltd. 167 Xinglong Road, Shibei District Qingdao, 266031, Kina
Telefon: 86 532 8202 2580
e-post: lyc@yjyco.cn
Webb: www.yjyco.cn
Colombia, Chile, Ecuador, Peru, Guatemala Allmän gas, VVS, service Premac SA Autopista Sur nr 24-52, Itagui, Colombia
Telefon: 57 4 372 1844
e-post: czea@premac.co
Webb: www.premac.co
Danmark VVS, service Elektroenergi GI. Landevej 2, DK-2600 Glostrup, Danmark
Telefon: 45 4344 1800
e-post: cg@electro-energy.dk
Webb: www.electro-energy.dk
Tyskland Förbränning, HVAC IM Environmental Equipment Germany GmbH In der Klinge 5/2, D-74078 Heilbronn, Tyskland
Telefon: 49 7131 200064
e-post: t.walter@imgmbh.de
Webb: www.imgmbh.de
Storbritannien General Gas, HVAC Ribble Enviro Ltd. Ribble Enviro Ltd. Unit 4, Gisburn Business Park, Gisburn, Nr Clitheroe, BB7 4JP, UK
Telefon: 44 1200 445 804
e-post: info@ribble-enviro.co.uk
Webb: www.ribble-enviro.co.uk
Hong Kong Förbränning, HVAC, kylning Able Energy International Co., Ltd. Rm. 803, Yue Xiu Building, 160-174 Lockhart Road, Wanchai, Hong Kong
Telefon: + 668 1781 7069
e-post: ableenergyhk@gmail.com
Webb: www.able-energy.com/
Indien Förbränning, allmän gas, VVS, kylning, service APL Global Pvt. Ltd. Susheela Grace Building
553/001/01, 3: e våningen
Adarsh ​​Nagar, Alambagh Lucknow-226005, Indien
Telefon: + 91 980 750 8475
e-post: aplglobal.pvt@gmail.com
Italien VVS, service Decosta srl via Bicetti de Buittinoni, 12, 20156 Milano, Italien
Telefon: 39 (0) 2 00 36 30
e-post: marica.demarco@decosta.it
Webb: www.decosta.it
Japan HVAC, kylning, service AIMS Corporation 2-23-11, Narusegaoka, Machida, Tokyo 194-0011, Japan
Telefon: 81 42 799 0606
e-post: kantani@aimscorp.jp
Webb: www.aimscorp.jp
korea HVAC Global Link / JEIL MI 9F, Daeryung Technotown, 224-5, Gwanyang2-dong, Dongan-gu, Anyang-si, Gyeonggi-do, Korea
Telefon: 82 031 463 3700
e-post: jaejung@globallinkllc.net
Webb: www.jeilmi.com
Malaysia General Gas, HVAC Exakt analytisk Sdn. Bhd. 29-B, Jalan Kenari 17E, Bandar Puchong Jaya, 47100 Puchong, Selangor Darul Ehsan, Malaysia
Telefon: 60 3 8076 5531
e-post: nurul.hilaliah@exactanalytical.com.my
Webb: www.exactanalytical.com.my
Mexico Allmän gas, VVS, service Calfer De Mexico, SA De CV Poniente 134 No. 404, Col. Industrial Vallejo 07750, Mexiko DF
Telefon: 52 55 5078 1200
e-post: labb.bacharach@ calfer.com.mx
Webb: www.calfer.com.mx
Mexico Allmän gas, VVS, service Proveedora Mexicana De Controles, SA DE CV Mauro Amarante # 1033, överst Balcones de Anahuac, San Nicolas de los Garza, NL, Mexiko
Telefon: 81 83749045
e-post: daniel@pmc.com.mx
Webb: www.pmc.com.mx
Mexico Förbränning, HVAC Seguridad y Control, SA de CV Av.Federalismo Sur No 765 Colonia Moderna, CP 44190, Guadalajara, Jal. , Mexiko
Telefon: 33 36 14 55 54
e-post: msolorzano@seguridadycontrol.com.mx
Webb: www.seguridadycontrol.com.mx
Mexico Förbränning, allmän gas, VVS, kylning, service Förbränningslabb Av. DR. gustavo Baz 3315, Local 20-C Colonia Centro, Tlalnepantla 54000 Mexiko
Telefon: 7261 9354 & 7160 4036
e-post: försäljning.bacharach@ combustionlab.com.mx
Webb: combustionlab.com.mx
Nederländerna Allmän gas MW-instrument Kantoor en Laboratorium, Antennestraat 26, 1322 AB Almere
Telefon: 0031 365350651
e-post: info@mw-instruments.nl
Webb: www.mw-instruments.nl
Filippinerna, Thailand, Indonesien, Kambodja, Laos, Vietnam, Malaysia, Singapore Förbränning, VVS, kylning, service APL Asien 11 / 129-132 M.5 Lamlukka Rd., Kookot, Lamlukka, Pathumthani 12130, Thailand
Telefon: 6629954461-3
e-post: awhyte@apl-asia.com
Webb: www.apl-asia.com
Polen VVS, service Interteknik ul. Milostowska 1/1, 51-315 Wroclaw Ð PL, Polen
Telefon: 48 505 385 170
e-post: serwis@intertechnology.pl
Webb: www.intertechnology.eu
Sydafrika Allmän gas Gemtech 90 Honiball Street, Rynfield, Benoni, 1501 Sydafrika
Telefon: 27118943134
e-post: gemtech@netactive.co.za
Taiwan VVS, service Weald Enterprise Co. Ltd., Nr 5, Lane 12 Ya-Jou Road, Tucheng City, Taipei, Taiwan
Telefon: 886 2 22690560
e-post: weald@weald.com.tw
Webb: www.weald.com.tw
USA Förbränning, allmän gas, VVS, kylning, service Kundservice 621 Hunt Valley Circle
New Kensington, PA 15068-7074, USA
Telefon: 724-334-5000
Avgiftsfritt: 1-800-736-4666
e-post: hjälp minbacharach.com
Webb: www.mybacharach.com